Z Vlčí Hory do Kyjova

13.03.2022

Nenáročný okruh pro celodenní výlet s kočárkem.

Pokud je vám název "Vlčí Hora" povědomý, není se čemu divit. Vlčí Horu totiž proslavily nejenom v našem regionu následující dvě skutečnosti:

- rozhledna z roku 1887 s výhledem až k Jizerským horám a Krkonoším

- firma Nobilis Tilia, výrobce přírodní kosmetiky

My jsme však na tentokrát na Vlčí Horu nepřijeli ani za jedním z těchto lákadel. Tentokrát jsme totiž měli v plánu celodenní výlet přírodou s jedním turistou v kočárku a druhým ťapajícím předškolákem.

Auto jsme bezplatně zaparkovali na nově zbudovaném parkovišti v blízkosti firmy Nobilis Tilia. Hned vedle parkoviště se kluci na začátku výletu vyřádili na malém, ale hezkém dětském hřišti (houpačky, klouzačka). A pak jsme vyrazili po modré turistické značce směr Kyjov - Dlouhý Důl. Cesta zpočátku mírně stoupala na louky nad Vlčí Horou. Po necelém kilometru se zanořila do lesa (bohužel výrazně poničeného důsledkem kůrovcové kalamity) a dál pozvolna klesala až do Kyjova. Modrou turistickou značku je třeba s kočárkem po pár stech metrech chůze opustit a pokračovat po cestě neznačené (dle přiložené mapy). Po necelých 3km příjemné chůze jsme se ocitli na nádherných loukách nad Kyjovským údolím (toto místo nese název Bělidla), ze kterých jsme viděli na jedné straně chaloupky v Kyjově, na straně druhé malebný kostel P. Marie Sněžné v nedaleké obci Sněžná.

Z Bělidel jsme se vydali po žluté turistické značce ke kyjovské restauraci Na Fakultě, kde jsme se zastavili na oběd. Jídlo bylo výborné, klasická česká kuchyně, vše rychle připravené. U venkovního posezení je pro děti k dispozici pískoviště.

Zpět na Vlčí Horu jsme došli po cyklostezce vedoucí Dlouhým Dolem. Jedná se o asfaltovou silničku s omezeným provozem, setrvale mírně stoupající, lemovanou chaloupkami a dokonce i Kozí farmou.

Celý okruh nás vyšel na necelých 8km. S kočárkem jsme všechny popsané cesty projeli bez sebemenších problémů.