Dětská hřiště

Arnoltice

Umístění: pod kostelem

Nádherné hřiště, jehož součástí je i březový háj, který nabízí přirozený stín v horkých letních měsících. Najdete tu prolézačky, několik skluzavek, houpačky, pískoviště, hřiště na fotbal a basketbalové koše.

Bynovec

Umístění: centrum obce, u kapličky

Krásné hřiště s prolézačkami, skluzavkou, houpačkami, kolotočem a pískovištěm.

Jetřichovice

Umístění: vedle informačního centra

Skromné hřiště s prolézačkami a houpačkou, sousedí s hřištěm na kopanou.

Jetřichovice

Umístění: naproti informačnímu centru, vedle restaurace Praha

Nově vybudované hřiště s prolézačkami, skluzavkami a houpačkou. Velmi dobře zajištěné i pro pohyb menších dětí.

Kámen

Umístění: centrum obce za Obecním úřadem

Větší, dobře vybavené hřiště. Naleznete zde pískoviště, prolézačky, skluzavky, houpačky, kolotoč, basketbalový koš a vedle dětského hřiště přístupné oplocené fotbalové hřiště.

Krásná Lípa

Umístění: na trase Köglerovy naučné stezky (z náměstí směr rybník Cimrák)

Veliké hřiště s houpačkami, prolézačkami, klouzačkami a kolotočem. Poblíž se nachází zastřešené posezení.

Kytlice

Umístění: při příjezdu od České Kamenice hned za odbočením z hlavní silnice směr Dolní Falknov

Všemi barvami hrající krásné hřiště s prolézačkami, klouzačkami, houpačkami a pískovištěm. 

Labská Stráň

Umístění: centrum obce, naproti obecnímu úřadu

Rozlehlé hřiště ve stínu vzrostlých stromů nabízí prolézačky, kolotoč, skluzavku, pískoviště, houpačku a také zastřešené posezení - třeba pro rodiče ;-)

Ludvíkovice

Umístění: naproti domu s č.p.159

Rozlehlé, bohatě vybavené hřiště. Naleznete zde pískoviště, houpačky, skluzavku, prolézačky, stůl na ping-pong a posezení se zastřešením.

Ludvíkovice

Umístění: u autobusové zastávky Ludvíkovice, hor.ves

Veliké, bohatě vybavené hřiště. Naleznete tu prolézačky, skluzavku, houpačky, kolotoč, pískoviště a pingpongový stůl. Je z čeho vybírat s většími i menšími dětmi.

Mezná

Umístění: pod terasou penzionu Na vyhlídce

Kouzelné hřiště citlivě umístěné do krajiny Národního parku, ve svažitém terénu, krásný rozhled, netradiční herní prvky vyřezávané ze dřeva do podoby lesních zvířat. Naleznete zde kolotoče, houpačky, prolézačky a skluzavku. Rodiče si navíc mohou na terase penzionu dát kávičku či jinou dobrotu ;-)

Mezní Louka

Umístění: přímo v centru obce u hlavní silnice

Originální dětské hřiště, na kterém je hlavním herním prvkem veliká dřevěná prolézačka ve tvaru Pravčické brány. Kromě té nechybí ani tradiční klouzačka, houpačky a pískoviště. V letních měsících je však hřiště dosti exponované, vzhledem ke své poloze.

Růžová

Umístění: pod úrovní hlavní silnice přímo naproti kostelu

Poměrně rozlehlé hřiště s pískovištěm, prolézačkami, houpačkami, skluzavkami a dokonce i posilovacími stroji či koši na streetball. Navíc zde funguje také stánek s občerstvením.

Srbská Kamenice

Umístění: centrum obce, přes silnici od obecního úřadu, vedle restaurace Zelená hospoda

Houpačky, prolézačky, skluzavka, pískoviště, kuželky a navíc! - pro rodiče možnost posezení, ke kterému si mohou z přilehlé restaurace přinést občerstvení :-)

Srbská Kamenice

Umístění: na trase naučné stezky (z hlavní silnice odbočit přes mostek v blízkosti penzionu Les)

Hřiště s kouzelným výhledem na místní kostel, naleznete zde houpačky, kolotoč a prolezačku se skluzavkou.

Atrakce

 

Mýdlárna Rubens - Růžová, www.mydlarnarubens.cz - poklidné, přívětivé místo, ve kterém vyrábí z čistě přírodních zdrojů léčivá mýdla, oleje a spoustu dalších drobností. Zdejší výrobky si můžete zakoupit a s dětmi se dokonce na jejich výrobě podílet. K tomu všemu tu na vás i vaše děti čekají krásně udržované bosochodníčky, bylinková zahrádka a plážový bar, ve kterém se obklopeni přírodou můžete občerstvit zmrzlinou, kávou, limonádou nebo dokonce polévkou.

Indiánská vesnička Rosehill - u silnice mezi obcemi Růžová a Janov, každoročně postavená a připravená na všechny malé i velké zvědavé návštěvníky

Co Vás při návštěvě čeká?
- komentované prohlídky o životě indiánů
- prohlídky tee-pee, oděvů, zbraní, hraček atd.
- divadlo pro děti s indiánskými písněmi a tanci
- možnost drobného občerstvení a zakoupení suvenýrů 
Ceník vstupného najdete ve fotogalerii níže, informace o datech komentovaných prohlídek a divadelních představení hledejte na webu www.rosehill.webnode.cz

Půjčovna koloběžek - Na Tokáni

Interaktivní expozice České Švýcarsko - Krásná Lípa, Dům Českého Švýcarska, www.ceskesvycarsko.cz/cs/turisticke-centrum-dum-ceskeho-svycarska

Sportovní areál Českého Švýcarska - Krásná Lípa, nabízí tenisové kurty, víceúčelové hřiště, beachvolejbalové hřiště, minigolf, možnost občerstvení a pro děti samozřejmě dětské hřiště, prolézačky, pískoviště, trampolíny a lanovou dráhu, více na www.krasnalipa.cz/areal.php