Trpasličí vesnička

16.10.2021

Při objevování našeho česko-německého pohraničí jsme letos v létě objevili hotový poklad. Nachází se jen kousek za hranicemi. Z obce Mikulášovice (ve Šluknovském výběžku) se sem dostanete 3 km dlouhou procházkou lesem (bohužel zčásti vykáceným po kůrovcové kalamitě). A co je velká výhoda, celou cestu zvládnete projet i se sportovním kočárkem. V přiložené mapě najdete znázorněnou trasu (začíná u mikulášovického koupaliště, kde můžete bez problémů zaparkovat).

Kde se tahle kouzelná trpasličí vesnička nachází? Na vrcholku Wachberg.

Děti se tu vyřádí na originálním hřišti s malinkými domečky, které jsou ve spoustě detailů zpracované jako opravdová vesnička. Kromě nich tu najdete i houpačky, přírodní lehátko pro odpočinek s nádherným výhledem a co vás, rodiče, nejspíš hodně potěší - je tu i výletní restaurace se spoustou dobrot k ochutnání. Obsluhu jsme zrovna vychytali českou (a nemyslím, že to byla výjimka), takže nebyl problém s objednáním čehokoliv i v terénu mé minimální znalosti němčiny.

TIP: Budete-li na výletě bez kočárku, s většími dětmi, doporučuji pokračovat po červené turistické značce na rozhlednu Weifberg a pak zpět do Mikulášovic po žluté - tento okruh je dlouhý celkem 9 km.