Tiské stěny

30.11.2018

Mnozí z Vás už jistě slyšeli o tomto pískovcovém skalním městě v okrese Ústí nad Labem, které si zahrálo i ve filmu letopisy Narnie. Nachází se u obce Tisá a s většími dětmi tu strávíte procházením roztodivných skalních průchodů nádherný půlden.

Vstup do skalního města najdete buď přímo u centra obce Tisá, kde se u kostela nachází pro turisty velké parkoviště. Případně můžete vstoupit i z opačné strany, od obce Sněžník, konkrétně u Turistické chaty (vyznačeno v mapě).

Ve skalním městě jsou značené dva turistické okruhy. Menší přímo u obce Tisá a větší mezi Tisou a Turistickou chatou. Oba jsou vcelku nenáročné, s dětmi nad 2 roky věku je zvládnete projít, počítejte s cca 2-3 hodinami času.

Kočárek bohužel musíte tentokrát nechat doma, několikrát půjdete úzkými skalními průchody a po kamenných či kovových schodech. Členitost terénu však na druhou stranu zajistí, že se ani malí turisté nebudou při výletě nudit :-)

V Turistické chatě naleznete skvělé zázemí pro občerstvení a odpočinek s dětmi. Mají venkovní hřiště s klouzačkou a houpačkami i vnitřní dětský koutek v restauraci. Obsluha je milá a rychlá a Vy si pochutnáte na tradiční české kuchyni.