Svačinky na výlety

06.07.2020

Jedeme na výlet ... A UŽ ZASE MÁME KE SVAČINĚ CHLEBA SE ŠUNKOU, NA CELODEŇÁK PŘIBALÍME MÁJKU. Jasně, v přírodě jinak chutná, hlad je nejlepší kuchař a tak dál.

Ale co takhle mít na výletech svačiny malinko zajímavější?

Sociální sítě jsou takové, jaké si je uděláme. 

Nejsem první, kdo to tvrdí, ale zcela se s tím ztotožňuju. Pro mě jsou sociální sítě zejména inspirací, inspirací k výletním cílům, ale i ke spoustě věcí s cestováním spojených. Batohy stany, spacáky a kočárky počínaje a tipy na ubytování, restaurace a dobré jídlo konče. Při jednom takovém hledání inspirace jsem na Instagramu narazila na VELKOU SVAČINKOVOU BICHLI, e-book, který je sice primárně koncipován jako kuchařka pro maminky chystající školní svačiny, ale stejně tak dobře se dá využít i pro naše túry přírodou. Tvůrci Bichle jsou mladí rodiče, kteří si dali za cíl proměnit nezdravé stravování plné sladkostí, uzenin a fastfoodových "dobrůtek" v jídlo pestré, bohaté na vitaminy a přitom chutné a především lákavé pro ty malé vybíravce.

Je libo originální, zdravou svačinku?

Hned po přečtení úvodu knížky jsem věděla, že tohle bude přesně pro mě. V několika trefně mířených odstavcích se dozvíte základy zdravého stravování, které se v dalších kapitolách naučíte používat při přípravě konkrétních svačinek. Řeknete si, kuchařek na téma zdravého stravování byly napsány tisíce, každou chvíli se někdo rozepisuje ohledně diet. ALE TAHLE KUCHAŘKA JE V NEČEM DŮLEŽITÉM JINÁ.

Je vydávaná formou e-booku a recepty jsou rozčleněné do kapitol podle jednotlivých ročních období, s důrazem na využití daných sezonních potravin. V rámci ročního období jsou recepty dále dělené ještě podle měsíců, týdnů a dnů, máte tak před sebou připravený na celý školní rok manuál přípravy jednotlivých dobrot pro děti a vařit budete z běžně dostupných surovin. Pokud chcete Svačinkovou bichli využívat jen příležitostně, třeba na výlety jako my, nebo na přípravu lehkých večeří či snídaní, vyberete si jednoduše to, co Vás zaujme. Celkem máte k dispozici 190 svačinkových receptů a všechny je v knížce uvidíte, pro mě dost lákavě, nafocené. Myslím, že i Vám se budou sbíhat sliny. Už se nemůžu dočkat až vyzkouším hráškovou pomazánku, placičky z quinoy nebo kakaové lívance. A to zdaleka není všechno. Zatímco píšu tenhle článek, v troubě se mi pečou brokolicové muffiny. Příprava byla rychlá, v receptu všechno jasné a už nám to tu voní po celé kuchyni 😊 Já si pochutnám určitě, uvidíme jak bude na výletech spokojený náš malý gurmán 😁. 

Knihy číst, stromy sázet.

Nejste fandové e-booků? Tak to Vás potěší tahle zpráva: CHYSTÁ SE VYDÁNÍ TIŠTĚNÉ VERZE VELKÉ SVAČINKOVÉ BICHLE. Ještě ale není ruka v rukávu. Jak to tak bývá, je potřeba nejdříve vybrat nějaké ty kačky.

Kdy a kde? Vše se dozvíte na tomto webu

Mně osobně se na celém nápadu tištěné verze Bichle moc líbí tato věc. Za každé tři prodané knížky bude vysazen na našem území jeden strom. Palec nahoru, na tohle moc lidí nemyslí.

Kam se sváčou?

Věčný problém, alespoň u nás doma 😁 Stále nakupuju další a další krabičky a ty se stále někam ztrácí 😂 Chtělo by to zkrátka nějakou speciální výletní, svačinkovou. Při čtení Bichle jsem narazila na značku krabiček ZDRAVÁ SVÁČA, všechny bichlácké recepty jsou v nich totiž nafocené a vypadají parádně! Krabičky jsou vyráběné u nás v Podkrkonoší, jejich koupí tak podpoříte lokální výrobce. Kupovat můžete na webu www.zdravasvaca.cz.