Okolo Krásné Lípy

02.09.2017

Trasa: okruh z centra obce Krásná Lípa po naučné stezce a následně žluté turistické značce

Délka: cca 4km

Terén: mírně zvlněný

Popis trasy: auto zaparkujte u kulturního domu v obci Krásná Lípa (viz mapa), vydejte se nejprve na náměstí, zde začnete vaši vycházku. Nejprve půjdete po Köglerově naučné stezce (nejstarší v Čechách), která vede převážně parkem; potkáte udržované, výborně vybavené dětské hřiště, můžete zabočit k promenádě na hrázi rybníka - s dětmi nakrmit kačenky...obec celou tuto stezku velmi hezky udržuje 😉 Po 1,5km naučnou stezku opustíte a půjdete po silničce vyznačené v mapě až narazíte na žlutou turistickou značku, ta vás  po asfaltové silnici dovede zpět do obce.

Doporučuji: máte-li čas, zastavte se na náměstí na oběd či alespoň malé občerstvení, nabízí se vám restaurace Lípa či pivovar Falkenštejn - určitě stojí za návštěvu, můžete tady ochutnat místní pivo 🍺

V centru Krásné Lípy narazíte také na moc hezké kavárny a čokoládovnu Mana, ve které si s dětmi můžete vytvořit čokoládky vlastníma rukama. Je potřeba pouze myslet na to, že čokoláda následně musí tuhnout 24hod v lednici a v čokoládovně si ji proto můžete vyzvednout až následující den.