Malá Pravčická brána

09.08.2017

Trasa: od rozcestí na silnici Mezní Louka - Vysoká Lípa po značené cyklostezce a následně červené turistické značce k Malé Pravčické bráně a zpět

Délka: cca 3,5km

Terén: táhlé stoupání k cíli, poté zpět souvislé klesání

Popis: auto zaparkujte u silnice mezi Mezní Loukou a Vysokou Lípou dle přiložené mapy a vydejte se po značené cyklostezce stoupající lesem, převážně ve stínu stromů, cestou k cíli to bude tak trochu trénink vaší fyzické kondice - je to prakticky stále do táhlého kopce, cyklostezka přibližně ve 2/3 cesty vzhůru uhybá a dále půjdete po červené turistické značce, po celou dobu výletu je cesta asfaltovaná. To, co vás čeká na vrcholu, za tu námahu stojí, výhled budete mít až na Děčínský Sněžník :-) No a cesta zpět bude jen z kopce.

Vzhledem k tomu, že klasická Pravčická brána je pro vás s kočárkem téměř nedosažitelná (dobrodruzi, kteří by to nějak dali, by se určitě našli :-D ), je toto krásná alternativa prakticky identického pískovcového útvaru, jen v menší velikosti...a výhled je nádherný! Je ovšem potřeba se přímo pod Malou Pravčickou vystřídat u kočárku, posledních 100m k ní to s kočárkem opravdu nejde.