Krásná Lípa

10.09.2017

Za sepsání výletu a fotografie děkuji přispěvatelce Peťce.

Malebná obec, která se stala sídlem celého Národního parku. No a pro děti je tu vyžití tak akorát dost na celodenní výlet.
Velkou výhodou Krásné Lípy je, že se mezi jednotlivými atrakcemi nemusíte sáhodlouze přemisťovat. Vše se nachází v blízkosti Křinického náměstí nebo přímo na něm.

Hřiště se nachází na strategicky výhodném místě - v blízkosti parku, rybníka i přístřešku na piknik a odpočinek. Zábavu si zde najdou batolata i předškoláci - nechybí tu houpačky, prolézací sítě velká i malá, kolotoč, prolézací díra, tobogán a skluzavka se stupy pro šplhání vzhůru, umělecké šplhací kmeny ani pneumatika.

Takže hraní na hřišti spojené s piknikovou svačinkou, krmením kachen a odpočinkovou vycházkou ve stínu stromů v parku (kde naleznete i část naší nejstarší naučné stezky - Köglerovy) celou rodinku nečekaně rychle přenese přes polední čas.

Parkem se lze vrátit zpět na náměstí, kde si můžete vybrat místo na oběd. Pivní obdivovatelé jistě rádi navštíví pivovar Falkenštejn. Další možností je restaurace Aparthotelu Lípa, vysoce baby-friendly :-). Ale na výběr jsou zde samozřejmě i jiná stravovací zařízení.

Odpolední program v Krásné Lípě může být také bohatý. Doporučuji zavítat do místní čokoládovny MANA na oblíbené pralinky. Děti si zde mohou vyrobit vlastí pralinky, čoko - lízátka, tabulky čokolády s motivem rozhleden z okolí. A příjemné paní prodavačky - průvodkyně se vším ochotně pomohou a poradí. Vyrábí se z kvalitní čokolády a kombinací hořká - mléčná - bílá a posypy z mandlí, malin, kokosu a dalších dobrůtek vytváříte obrázky a vzory jako mistr cukrář. Pozor jen, že Vaše výrobky budou pak potřebovat alespoň hodinu v lednici, aby vytuhly. Takže návštěvu čokoládovny rozhodně nenechávejte na poslední chvíli před odjezdem.

To by ke klidovým aktivitám stačilo a teď již vzhůru do Sportovního areálu Českého Švýcarska na trampolíny, houpačku a spol. Vstup na dětské hřiště je zdarma, ale pro větší děti si zde můžete objednat miniglof, lezeckou věž nebo některý z místních kurtů.

Pro větší děti je v obci ještě k dispozici interaktivní expozice v Domě Českého Švýcarska.

Text upraven. Plná verze dostupná na https://playgroudnmed.blogspot.cz/2017/06/krasna-lipa-pro-male-navstevniky.html