Celodenní výlet skalním městem

29.09.2017

Trasa: podle přiložené mapy z Jetřichovic na Tokáň a okruhem zpět

Délka: cca 12km

Terén: kopcovitý

Popis trasy: poměrně náročný, ale krásný výlet jetřichovickým skalním městem a jeho okolím; celý sjízdný pro kočárek s menšími obtížnějšími úseky - popíšu ;-)

Auto zaparkujte na parkovišti v Jetřichovicích, ideálně na jednom z míst označených v mapce. Vydejte se po žluté turistické značce směr Tokáň, půjdete po šotolinové a chvíli i asfaltové cestě, minete skalní hrad Falkenštejn, který je aktuálně bohužel uzavřený z důvodu výstavby nových přístupových cest...za Falkenštejnem začíná cesta stoupat a vás čeká nejnáročnější část celého výletu, poměrně táhlé a prudké stoupání, komplikované pro kočárek ještě četnými odvodňovacími stružkami, proto opravdu nedoporučuji podnikat tento výlet v jedné osobě...je potřeba kočárku přes tyto stružky trochu pomoci přizvednutím, navíc vás stoupání bude vyčerpávat a lepší je se střídat ;-) je to zkrátka náročné, konec tečka....ale až se dostanete na Tokáň, čeká vás odměna v podobě oběda :-) Vybírat můžete ze dvou restaurací, já preferuji tu která bude na vaší cestě vzdálenější, potěší však lanovými prolézačkami a houpačkami pro děti, venkovním posezením a pokrmy ze zvěřiny.

Po této obědové pauze vás už čeká krásná asfaltová cesta hlubokým lesem, prakticky stále z kopce či po rovině, jede se po ní s kočárkem náramně! Užijete si klidné nádherné přírody, neboť cesta není příliš frekventovaná. Z této asfaltové cesty budete podle mapky odbočovat na červenou turistickou značku.

Abych vás tedy upozornila na jedno horší místo, jedná se právě o tento spojovací úsek po červené turistické značce na modrou, cesta je tu klasická lesní, tudíž občas s kořeny nebo hrubšími kameny....ale všechno jsme projeli ;-)

Až se dostanete na modrou značku, určitě si prohlédněte krásnou výklenkovou kapličku. Cesta od ní už je pak bezproblémová, budete-li po ní pokračovat až do Jetřichovic, užijete si ještě jedno tlačení do prudkého kopce polní cestou, odměnou bude výhled na celé skalní město ;-) Pokud už těch kopců bylo dost, vraťte se do obce podle mé mapky po rovině a v klídku :-D