Celodenní výlet na Dymník

06.08.2017

Trasa: od vlakového nádraží z Krásné Lípy po cyklostezce na žlutou turistickou značku, která vás dovede pod Dymník, výstup na rozhlednu, cesta zpět převážně po modré turistické značce, více v mapě

Délka: cca 10km

Terén: mírně zvlněný

Popis trasy: auto zaparkujte u vlakového nádraží Krásná Lípa - žst. (pozor, v Krásné Lípě jsou dvě nádraží, tak vyberte to správné ;-) ), vydejte se podle přiložené mapy na cyklostezku, po které budete pokračovat až na rozcestí se žlutou turistickou značkou, cesta to bude nejprve asfaltovaná, poté zpevněná, vedoucí nejdelší alejí Šluknovska. Až dorazíte k žluté turistické značce, půjdete dál právě po ní, zpočátku společně s cyklostezkou, přibližně po 1km se od cyklostezky odpojíte, cesta bude z velké části asfaltovaná, ovšem posledních cca 300m před Dymníkem asfalt končí a vás čeká cesta lesní, kočárkem se projet dá, ale připravte své mrně na malé natřásání :-D A teď opět pozor, až se přiblížíte k Dymníku, musíte žlutou značku opustit (protože ta začne lesem lehce stoupat přes kořeny a to už je na kočárek opravdu nic moc) a dál pokračovat cestou neznačenou, vše popsáno v mapce a věřte mi, že až budete na místě, jistě vám to bude jasné ;-)

Teď k rozcestí pod Dymníkem...nachází se tu veliký areál fotbalgolfu - zajímavého mladého sportu, který tatínky jistě nadchne :-) více info na www.fotbalparkdymnik.cz . Dále zde můžete obdivovat zajímavou nově vytvořenou Kamennou hvězdu a v neposlední řadě poobědvat ideálně na terase restaurace Dymník ( www.dymnik.cz ), děti se zatím jistě zabaví u ohrady s kozami :-) .

Až si tuto zajímavou zónu užijete, čeká vás výstup na rozhlednu. Tady nastává malý problém...tam to totiž s kočárkem opravdu nejde :-D takže nejlépe dítě do náruče, s prázdným kočárkem už to zvládnete (nebo se musíte prostřídat), na rozhlednu je to kousek, vstupné je 20Kč/dospělí, 10Kč/dítě a výhled je z ní od Děčínského Sněžníku až na Jedlovou

Cesta zpět: nejprve malá oklika podle mapy, abyste se vyhnuli špatně sjízdnému úseku modré značky, až se na modrou opět napojíte, dovede vás až zpět k autu. Cesta to bude převážně krásná asfaltovaná a zpevněná, ovšem....posledních cca 300m před křížením s tratí pro vás bude dobrodružných, jedná se o úzkou vyšlapanou pěšinu, místy s kameny a kořeny, občas je potřeba kočárek kousek poponést, ale je to opravdu krátký úsek a krása celého okruhu za tu námahu stojí :-)

Pokud byste se chtěli tomuto horšímu terénu vyhnout, držte se cyklostezky, která vás dovede zpět na žlutou značku, kde už to znáte - a vrátíte se stejnou cestou zpět.

Alternativa: zaparkovat u vlakového nádraží Zahrady u Rumburka, vydat se po žluté značce na Dymník a zpět, krátké a pohodové :-)