Rysí stezka - Mezní Louka

03.08.2017

AKTUÁLNĚ JE RYSÍ STEZKA NEPŘÍSTUPNÁ Z DŮVODU MÍSTNÍ PŘÍRODNÍ KALAMITY.

Za sepsání výletu a fotografie děkuji přispěvatelce Peťce.

Rysí stezka se nachází na Mezní Louce při trase nacpané turistické dálnice na Pravčickou bránu a s malými dětmi je to rozhodně lepší volba než proudit v davu ke skalnímu oblouku a zpět.

Na Mezní Louce je velké placené parkoviště (30 Kč/hod nebo 100 Kč/den pro osobní auto). Odtud stačí přejít přes příjezdovou cestu směrem k turistickým informacím, za kterými je po pár metrech vstup na stezku. (Stezka je zdarma, stačí vejít do lesa.)

Rysí stezka je rozdělena na kratší červený a delší modrý okruh a oba mají deset zastávek. Kratší slouží jen k chvilkovému pohrání, má 300 m, tvoří krátký oblouk podél červené turistické cesty, a protože je relativně po rovince a s dřevěnými chodníčky dá se i projet kočárkem. Modrý okruh má 800 m a kočárek byste za chvíli raději zahodili, protože se na něm šplhá po lanech, přechází přes vodu a prostě jdete lesem i po úzkých pěšinkách ve svahu. Nám na oba okruhy dohromady stačily dvě hodiny, ale klidně tu můžete trávit celé odpoledne.

Zajít do lesa je vždycky zábava, protože je plný volně dostupného materiálu ke zkoumání, ochutnávání a stavění. Jednotlivá zastavení stezky jsou dobře značena a vždy dohlédnete z jednoho na další, takže se opravdu nemůžete ztratit.

Nezapomeňte ještě před odjezdem navštívit hřiště s "Pravčickou", které potkáte cestou zpět na parkoviště.


Text upraven. Plná verze dostupná na  https://playgroudnmed.blogspot.cz/2017/07/rysi-stezka.html